Pompy ciepła - o co chodzi?

Pompa ciepła ma wiele zastosowań – oprócz ogrzewania budynku można ją także stosować do chłodzenia pomieszczeń oraz w celu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Gwarantuje również bezpieczeństwo, zapewnia użytkownikom wygodę korzystania, a jego montaż jest niemal bezinwazyjny

Zapewnij sobie i domownikom wysoki komfort cieplny – poznaj najlepszej klasy pompy ciepła, które znajdują się w naszej ofercie!

Jak działa pompa ciepła?Jak działa pompa ciepła?Powietrzna pompa ciepła jako źródło energii odnawialnej wykorzystuje energię nagromadzoną w powietrzu do ogrzania lub schłodzenia Twojego domu. Technologia ta jest oparta na prostym i dobrze znanym mechaniźmie wykorzystywanym np. w lodówkach. Urządzenie to należy do najbardziej opłacalnych systemów grzewczych.

Najważniejszymi elementami pompy ciepła są:
sprężarka, skraplacz, parownik, zawór rozprężeniowy, czynnik chłodniczy.

O wydajności powietrznej pompy ciepła decyduje głównie różnica temperatur. Każde urządzenie charakteryzuje się parametrami, które w dużej mierze decydują o efektywności i ekonomice pracy.

Najważniejszym współczynnikiem określającym rzeczywistą efektywność pompy ciepła w ciągu roku jest tzw. SCOP. Określa on stosunek ilości energii cieplnej wyprodukowanej w całym sezonie grzewczym do pobranej energii elektrycznej. W ofercie naszej firmy znajdziesz pompy ciepła tylko o najwyższym współczynniku SCOP.

Energia prosto z powietrza
Proces założenia instalacji wykorzystującej pompę ciepła:

Proces założenia instalacji